Angers

Pilsētā Angers (latviski – Anžē)  es pavadīju veselus 12 mēnešus, kur dzīvoju studentu viesnīcā, pilsētas centrā. Bija feini, jo satiku daudz dažādu ļautiņu no visas pasaules un iepazinu ne tikai Francijas kultūru. Pilsēta man ir iepatikusies ļoti un uzskatu to par vienu no skaistākajām pilsētām Francijā. Tā atrodas Francijas rietumu daļā, kur dzīvo aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju. Francūži teica man, kad šī pilēta ir maza, piekritu viņiem, tikai pēc gada, jo tad īsti aptvēru, kad šī pilsēta ir maza, bet brīnum jauka. Citi to sauc par studentu pilsētu, jo atrodas neraksturīgi dauz universtiātes, tik mazā pilsētā, savukārt citi to sauc par velo pilsētu un zaļo pilsētu, jo atrodas daudz parku, kur izbraukt ar riteni, atpūsties no ikdienas vai doties pastaigās.

Izklaides iespēju ir daudz. Pašā pilsētā vari apmeklēt kino, koncertus, kuri notiek gan bāros, gan koncertzālēs, kartinga halli, boulingu un citas izklaides. Turpat pilsētas tuvumā vari doties izbraukt ar kanoe, doties pargājienos pa dabas takām, doties velo tūrēs un apmeklēt slaveno “Terra Botanica” botānisko dārzu. Bet lielākoties visvairāk izklaidējas bāros, kuru skaits, protams ir liels pilsētā. Muzeji, muzeji un atkal muzeji 🙂

Dodoties uz Angers tu vari apskatīt slaveno pilsētas pili, kas atrodas pie upes vecpilsētā, kas atkal ir iespaidīga šai mazajai pilsētai. Un daudz citu senlaicīgu ēku, baznīcu un protams skaistās pilsētas ielas, pa kurām man patika doties pastaigā itin bieži. Ar katru reizi atklājām kaut ko jaunu un neredzētu.

Kā jau visiem zināms Francija asocējas ar sarkanajiem dakstiņu jumtiem, bet šajā pilsētā, tie ir zilgan melni, visa pilsēta sastāv no melna dakstiņa jumtiem, nekur neievērosi sarkani jumtu.

Vīns, tas šeit ir rozā saldais vīns, Anjou (Angers rajona) specialitāte. Atceros, kad pirmo reizi to dzēru, pirmajā nedēļā ar darba kolēģiem devāmies uz kāzām, kur man visu stāstija par un ap šo vīnu un protams par kāzu paražām. Protams arī šeit ražo Anjou aperatīvu, kas ir zils dzirkstošs vīns, man tas šķiet pārāk salds. Jā arī, netālu no Angers tiek ražots slavenais liķieris “Contreau”, ar ko visi lepojās.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements