Sommieres

Kā man patīk Francijas dienvidu pilsētas šarms, jo sevišķi mazo ciematiņu bruvība, kurās var vairāk izjust to neskarto un senatnīgo ēku, ielu un skatu burvību. Jā, Francijai patīk saglabāt savu kūltūru no tāl, tālās pagātnes, kā arī atjaunot visu veco, kas ir saglabājies.

Pilsētiņa Sommiers atrodas 20 km no Montpellier, kurai cauri tek smaragdzaļa upe un viena pilsētas daļa atrodas kalnā. Kur atrodas pils drupas un sentanīgās ielas, pa kurām staigā vietējie iedzīvotāji un tūristi. Pat tirgus dienās ir iespējams iegādāties vecas, antīkas lietas, ko pārdod vietējie iedzīvotāji, protams neiztikt arī bez siera un vīna pārdošanas, un vietējiem dārzeņiem un augļiem. Cilvēku mentalitāte pavisam atšķirīga – te dzīvo bezrūpīgāki cilvēki, jo saule te spīd uz pusi vairāk, nekā pārējā Francijas daļā. Vietējiem iedzīvotājiem tīk ēst garas, jo garas vakariņas, lēnām malkojot sarkano vai rozā vīnu.

Šajā pilsētā biju divas reizes, vienu septembrī un otru janvārī. Pēc laikapstākļu salīdzināšanas – janvāra vakaros bija tikai nedaudz vēsāks nekā septembrī, bet dienas vidus bija patīkami silts. Par cik dzīvoju Francijas rietumos, iebraucot vēlā pēcpusdienā Sommiers, sajutos, kad es atbraucu no ziemeļpola – ar ziemas jaku un zābakiem. 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements