Marseille

Burvīgā Francijas dienvidu pilsēta, kas iekļauta starp kalniem un vidussjūru

Lai nokļūtu Marseille, es piedzīvoju braucienu visas dienas garumā, kur arī es mainīju vilcienus Lyon stacijā. Vakarpusē nonākot galapunktā satikos ar latviešu meiteni Lilitu. Diena bija saulaina, bet pārējas bija neraksturīgi Marseļai – lietainas un vējainas. Mūs uzņēma ļoti jauka francūžu ģimene – mākslinieki, dzīvojām tādā, kā muzējā, jo visas mēbeles bija gatavotas stilizētā veidā. Feini !

Tai pat vakarā Samy mūs aizveda uz baznīcu Notre Damm:D , kalnā augšā, lai mēs redzētu Marseille no augšas. Uz jaunajām mājām devāmies ar kājām, kur pa ceļam uzgājām picēriju. Picērijas ir daudz šajā pilsētā, atšķirībā no Francijas rietumu daļas, kur uz katra stūra atrodās kebabēstuves. Pasūtijām picu un devāmies uz parku ēst to. Izrādās, Marselieši ir iespaidojušies no itāļu virtuves, ēdot daudz picu un pastu. Par makaroniem mēs pārliecinājāmies pašas, jo nakamajās dienās, mākslinieku ģimene, mūs cienāja ar makaroniem, gan pusdienās, gan vakariņās.

Otrajā dienā mēs devāmies pastaigā pa pilsētu. Tas bija traki, jo mēs staigājām deviņas stundas. Mēs apskatījāmies pilsētu, iepirkāmies un devāmies izbraucienā ar kuģīti līdz Point Rouge, kur mēs iemērcējām kājiņas vidussjūrā. Ūdens bija auksts, brrr un laiks vējains. Atpakaļ devāmies ar busu uz centru. Vakarā ar Samy un viņa draugu braucām uz bāru pie vidussjūras, kur protams notika futbola skatīšanās. Mēs ar Lilitu un ar vīna glāzēm devāmies uz akmeņaino pludmali, kur mēs klausījāmies mūziku un baudijām skaisto skatu uz pilsētu, tik žēl, kad nebija līdzi kamera… Šajā vakarā uzzinājām –  ja tiek ieliets pēdējais vīns no pudeles, tad tas cilvēks drīzumā precēsies, tam kuram bija tā glāze 😀 Agri, agri no rīta devāmies noprikt picas uz picēriju, kas tikko bija atvērušās pircējiem un devāmies uz mājām gulēt.

Nakamās dienas rīts jebšu dienas vidus sākās ar diviem klauvējieniem. Pirmais, pie mūsu istabiņas jumta loga klauvēja lietus piles, kas jau liecināja, kad diena būs lietaina, bet otrais klauvējiens bija pie brokastu galda. Draudziņš- Kaija –  atlidoja paēst maizīti 🙂 Dienu mēs pavadījām mākslinieku dzīvoklī, bet pirms vakariņām devāmies uz kino, kur noskatijāmies jauku komēdiju.  Vakara noslēgumā mākslinieku ģimenei pagatavojām vakariņās kartupeļu pankūkas, kuras garšoja visiem un tika apēstas līdz pēdējai. Ne tomēr līdz pēdējai, jo vienu gan atstāja, jo tā esot paraža, kad pedējais kumoss ir jāatstāj. Laikam atkal kārtējā Marseliešu dīvainība 😀 .

Marseille visur var iegādāties ar lavandu saistītas lietas, piemēram, dzeramo sīrupu, konfektes, smaržas, ziepes u.c. Vēl var nopirkt salveno Marseille Pastis – stiprs alko dzēriens, kam ir dīvaina garša un smarža, vairums cilvēku to dzer atšķaidītu ar ūdeni. Vēl Marseille ir izslavēta ar savām ziepēm, kuras, manuprāt, nesmaržo visai jauki. Restorānos vislabāk ir ēst dažnedažādus jūras produkta ēdienus.

Pilsēta ir skaista un apveltīta ar savu šarmu, baudam bildes:

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements