Aegina

Aegina – šī mazā jaukā sala, vien tikai 1.5 stundas brauciena attālumā ar prāmi no Atēnu ostas ir sasniedzama ātri. Sala, kas izskatās pēc lauku apdzīvotas teritorijas, ir patīkama atpūtas vieta, no lielās pilsētas, kuru var apskatīt vienas dienas laikā, vai arī lai izbaudītu mierīgas brīvdienas, atpūšoties, baudot jaukos kalnainos skatus, kuri arī paveras uz zilo jūru, nedaudzajām pludmalēm. Viennozīmīgi, Aegina atšķiras no citām Grieķijas salām, līdzīga vairāk piepilsētām, kas atrodas ap Atēnām, tradicionāla arhitektūra. Uz salas dzīvo aptuveni 15’000 iedzīvotāju, bet vasaras sezonā, to esot stipri vairāk ap 40’000, apbrīnojams skaitlis, daudzi salas iedzīvotāji dodas arī strādāt uz pašām Atēnām.

Slavena ar savām pistācijām, tur aizbraucot uzzināju, kad pistācijas iedala divās šķirās protams, pirmās šķiras pistācijas ir vislabākās, kraukšķīgas un ne pārāk sāļas, baudot pistācijas, var saprast, kad veikalā pat vairs negribēsies pirkt tās, jo tā garša stipri atšķiras.  Arī ir atrodams, viens no labākajiem pistāciju saldējumiem. Un protams mandeles, olīvas un vīģes, kas aug uz salas, ir varen gardas.

No Aegina galvaspilsētas, 12 km attālumā, kalna virsotnē, atrodas svētnīca – Poseidona templis. Poseidons bija jūras dievs, Zeva brālis un Laika Dieva Kronos dēls. Templi apskatījām saulainā momentā aprīļa sākumā, kad viss ziedējā un plauka, sajūtas bija pasakainas, jo salu bija pārņēmusi pavasara smarža, kas dienu padarīju neaizmirstamu…. Cits ieraksts par salas ceļojumu, arī bildes – Rainy Sunday.

Advertisements