Paris 1 and 2 day

1diena.

Agri ceļoties no rīta, laiks skrien nemanot, stundu pirms lidmašīnas pacelšanās ieradāmies lidostā, iečekojāmies, izgājām veiksmīgi kontroli un sēdāmies lidmašīnā uz Parīzi. Mierīgi brokastis lidmašīnā ēdot un palasot žurnālu, laiks ātri paskrēja un pēc 3 stundām jau nosēdāmies lidostā CDG. Sagaidot koferus, jau vien pagāja laiks un tad devāmies uz pilsētas centru. Man jau uzreiz atausa atmiņā Francijā pavadītais laiks, kaut gan pagāja tik trīs mēneši, es ļoti sailgojos pēc tās. Viss tik pazīstams – valoda, izkārtnes, arhitektūra un lietainais laiks ap novembri. Patīkamas sajūtas pārņēma. Nokļuvām centrā un devāmies uz mūsu jauno mitekli uz piecām naktīm. Dzivoklīts jauks, kā jau franču stilā, neliels. Tiku pie istabas ar visjaukāko skatu, patīkami ! 🙂 Ar mazajiem visu turpmāko dienu pa mājām dzīvojāmies, ēdām franču labumus un rotaļājāmies.

Šovakar skatoties pa logu domāju, kur tad beigu beigās man labāk patīk – Grieķijā vai Francijā, bet nevaru izlemt, nekādīgi. Francijā ir pasakains ēdiens, skanīga un saržģīta valoda, trauksmainība, bet Grieķijā – siltāks klimats, draudzīgāka un lēnāka vide, un protams ēdiens arī ir gards.

Pašā vakarā, kad sagaidīju mazo vecākus devos uz vietējo deju bāru, kas ir ap stūri. Ieeja par brīvu, tik biju aizmirsusi, kad te Francijā ir obligāti jānodod somas un jakas, kopā sanāca 4 euro. Satikos ar savu paziņu no Kanādas, Al, ja atceraties, biju rakstījusi, kad mēs tikāmies Atēnās uz vienu dienu apskatījāmies tur veco stadionu un satikām daudz bruņurupuču. ‘Tā liktenis lēma dīvainā kārtā un mēs atkal tikāmies. Vakardien viņam bija dzimšanas dienas jubileja un to viņš tur atzīmēja. Iedzērām pa kokteilim un padejojām, un atkal biju aizmursusi cik Parīze ir dārgas, samaksāju par savu kokteili 9 euro (Atēnās tas pats maksā 5-7 euro), bet nekas, pēc pāris stundiņām devos uz mājām čučēt.

patīk šis franču šarms

Saint-Jacques Tower

2.diena

Šodien no rīta kārtīgi izgulējos, paēdu brokastiņas un tad jau mazos sāku pieskatīt. Ap pēcpusdienu ar Filipu divatā devāmies ārā pastaigāt pa pilsētu. Ieraudzījām Eifeļa torni pa gabalu, vēl visādas skaistas ēkas un baznīcas. Pusdienot devāmies uz Creperie, kur ēdām siera pankūkas un Filipam tika vēl pankūka ar šokolādi. Vēl nedaudz pastaigājām cerībā ieraugot kādu rotaļlietu veikalu, bet nekā, neko neatradām un tad jau devāmies uz mājām zīmēt Eifeļa torņus, jo Filipam tas ļoti patika un vēl viņš tika pie maza Eifeļa tornīša, bija ļoti pirecīgs par to !

Nez kādēļ man šķiet, kad jaukākais Parīzes apmeklējums ir rudenī, kad vēl ir daudz maz silts un sāk visur ir saliktas Ziemassvētku dekorācijas, patīkama atmosfēra.

tur tālumā Eifelis 🙂

diez vai es vēlētos pirkt kaut ko nošī veikala

Advertisements