Ti ?

Aizvakar devos saikties ar Daliu. Un mums izvērtās interesantas sarunas. Salīdzinājām dzīvi Latvijā un Lietuvā ar Grieķijas dzīvi, šeit. Nabaga grieķi sevi ir nostādījuši situācijā, kas liek domāt, kad viņi ir nabadzīgākā valsts Eiropā, kas nemaz neliek tā domāt. Piemērām, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju ikdiena ir pat ļoti samērā līdzīga, neko pielikt un neko atņemt. Bet turpretī dzīve Grieķijā, tomēr ir nedaudz bezrūpīgāka, to vien jau var manīt, cik daudz cilvēku atrodās, bāros, kafejnīcās un visur kur citur, no svētdienas līdz svētdienai. Pat darba laiki ir citādi, 8ņu stundu darbs, no agra rīta līdz pusdienlaikam ir ideāls, un pat par minimālo algu, var daudz maz izdzīvot, lai samaksātu rēķinu un paēstu (vismaz cik esmu tā sapratusi, negribu sameloties : ) ) .  Bet ko tur daudz, šonedēļ vēljoprojām kaut kas streiko, he he… Šis mēnesis Atēnās tiešām ir bijis nedaudz traks, bet toties man ir interesanti, ko tādu piedzīvot !

Vakardien aizgājām paēst vakariņās Souvflaki, tā bija mana trešā reize, kad to grieķu brīnumu ēdu, bet ar vistiņu ir garšīgi. Starpcitu, ardievu mans veģetārisms, kopš es rudenī saslimu, kaut gan likās, kad slimoju ar kādu gripu, izrādās man dzelzs organismā trūka, tādēļ es tagad reizi nedēļā apēdu kādu gaļas gabalu, lai kaut cik, būtu labi 😉

Ar mazajiem mums ir uznācis DIY dzīvnieciņu periods, taisam, bruņurupučus, putniņus, gliemežus un vēl visu ko. Dienas, pavadu ar mazajiem, kā ierasts, nekādu dižo izmaiņu nav.

Pamazām, pamazām, sāku atcerēties un iegaumēt, kādus grieķu vārdiņus, bet jūtu, kad šo valodu nemaz neiemācīšos, jo nav nemaz tik liela saskare ar to ikdienā. Sen jau man bija vēlme ievietot grieķu valodas alfabētu, un tad šī reize ir pienākusi.

Tāds izskatās alfabēts. Šādi izrunā katru burtu atsevišķi, bet lasot, katram burtam ir cita skaņa, piemēram A=A;P=R. Neliela līdzība ar krievu valodas alfabētu ir, ir 🙂 .

Advertisements