Au pair

Gribējās jau vakardien ievietot postu, bet kaut kā nesanāca, iespējams neliels nogurums 😀

Gribās nedaudz parunāt par šo au pair / auklīšu darbu Grieķijā, vairāk par to kā citām meitenēm ir ar to izgājies, šeit pat Atēnās. Pazīstu vairākas meitenes, kas strādā par auklītēm. Lielākai daļai zināms, kad au pair meitenes ir Live in, proti , dzīvo pie ģimenes, kur ģimene sedz dzīvošanas izmaksas, ēšanu, pērk lidmašīnas biļetes un dod, tā saucamo kabatas naudu, meitenes pretī pieskata bērnus. Jā, un cik sapratu parastā takse, ko maksā parastajām auklītēm , stundā ir 5 euro, tātad par 8 stundu darbu tās saņem 40 euro dienā un mēnesī, par piecu darba dienu nedēļā, sanāk 800 euro + ja vēl ir jāpieskata vēlos vakaros bērni. Tātad :

1. Meitene no Kanādas strādāja trīs mēnešus pie ģimenes. It kā viss kārtībā bija ar ģimeni. Dani ģimene katru svētdienu taisīja barbekjū pusdienas, kur viņu nekad neielūdza un vakarā, tā varētu teikt, atdeva aukstos pārpalikumus. Un pēdējā nedēļā, kad Dani jau vajadzēja doties prom no Grieķijas, ģimene pārstāja pirkt viņas ēdienu, jo viņa tuliņ jau dodas prom… Nabaga meitene , gandrīz mira badā, (pirka ēst par savu naudu) jo ēdienu, ko gatavo ģimene viņa nevar ēst. Mēnesī saņēma 200euro par diviem bērniem (strādāja 5 nedēļā , 6 stundas dienā)

2. Charlie, vācu au pair meitneni , ģimene aizsūtīja prom nezināmu iemeslu dēļ, rupji sakot atlaida un iemeta lidmašīnā uz Vāciju. Mēnesī arī saņēma 200euro, par diviem bērniem. (strādāja 6 dienas nedēļā , 8 stundas dienā)

3. Joanna, au pair no Francijas. Nostrādāja mēnesi pie ģimenes. Mātei patika veidot nelielus konfliktus, abu starpā ( arī ar savu vīru viņa konfliktēja) , jau pirmajās dienās Joanna saprata, kad viņa nav iepatikusies mātei. Un vakardien viņu vienkārši atlaida no darba, pateica, lai steigšus meklē sev lidmašīnas biļeti un dodas atpakaļ. Saņēma 300 euro mēnesī par diviem bērniem un house cleaning. (6dienas nedēļā , aptuveni 8/9 stundas dienā)

Zinu vēl trīs meitnenes no Vācijas, kas strādā kā au pair, viena jau ir devusies prom, jo beidzās norunātais laiks. Pagaidām pārējām abām liekas, kad viss ir kārtībā… Jā un viena vācu meitene saņēma par 5 dienām nedēļā , 8 stundu garu darba dienu, tikai 180 euro mēnesī.

Tad ir jāsāk vēl domāt par šo lēto darbspēku. Ģimenes, pieņem meitenes savā māja, uztur viņas, nostrādina viņas un maksā pašu minimālāko summu, lielākoties tas ir 200-300 euro mēnesī ( par savu algu, darba stundām es šiet nerakstīšu). Bet tai pat laikā, meitenes no Filipīnām bauda šo pašu dzīvi par 800 euro mēnesī, kur viņām vēl tiek apmaksāta dzīvošana un ēšana . Tad ir jāpadomā, vai mums, Eiropas meitenēm , Eiropā ir jāstrādā šāds darbs, ja ir miljoniem citu iespēju, ko darīt. Jo sevišķi tad ja esi studentu statusā, paveras visa plašā pasaule…

Protams, ir jau arī gaišā puse šim darbam. Ir itin viegli aizbraukt uz kādu sapņu zemi, kur vienmēr ir gribējies aizbraukt, darot vieglu darbu un neparko neuztraukties. Ikdienu pavadot ar bērniem rotaļājoties un brīvo laiku pavadot ceļojot un baudot dzīvi vietējā sabiedrībā. Un šī ir viena no labākajām iespējām, kā iepazīt kultūru, tās viss patiesākajos dziļumos, jo dzīvojot ģimenes dzīvi, tur redzi kā viss apkārt notiek cilvēku ikdienā.

Advertisements