Welcome to England

Lidojot šurp, man bija neliels satraukums, par to, kā man tad ies, kā es tikšu galā ar bērniem un kā es spēšu iedzīvoties. Bet līdzko izkāpu no lidmašīnas sajutos labi. Viss apkārt tik saprotams, liels un ačgārns. Kamēr ar autobusu nokļuvu līdz satikšanās vietai nosnaudos, jo autobuss, par kuru es samaksāju £.25.00 , bija ekselence, ādas sēdekļi, siltums un ziņošana par katru sīkumu no vadītāja puses. ”Welcome to England” tie bija pirmie vārdi no manas topošās ”darba devējas”, līdz ko satikāmies. Un ar mašīnu pa taisno devāmies uz jaunajām mājām. BIja tik dīvaini sēdēt šofera pusē, kur nav stūres 😀 . Kamēr izkļuvām no lielās satiksmes pagāja laiks, un iebraucot jau dzīvojamajā rajonā attapos, kad ir taču Helovīni !!! Te tiešām tos svin un kārtīgi, jo uz ielām redzēju staigājām raganas, spokus un princeses – ”trick or treat” 🙂 un salūts arī bija pie mūsu mājām , tiiik jauki, man tā patīk tie Helovīni, pat Ashie ar Vi vakarā gāja trick or treat, kā mazas raganiņas un mājās atnāca ar veselu kaudzi saldumiem !

Aizmirsu pastāstīt par ģimeni. Tātad, Lisha ir vientuļā bērnu mamma, medmāsa un viņai ir divas meitiņas Ashie – 8 gadus jauna un ļoti patstāvīga un Kirsty ir maza divganiece, par kuru tad ir jāuzņem tās lielākās rūpes. Vī ir Lishas māsas meita, kurai ir 16 gadu. Vī man palīdz tikt galā ar meitenēm, kamēr mamma nav blakus. Vī ir šeit, iesākumam, lai varu aprast ar esošo situāciju. Bija pāris tādas lietas atbraucot uz šejieni, ko nezināju, jo man vienkārši tās nepateica, bet tā jau tas vienmēr notiek, kad brauc uz svešu valsti nekad nesatiekot cilvēkus, bet satraukumam nav pamata, ar mani viss ir kārtībā ….  

Piektdienas rītā, kārtīgi izgulējos, bet vienalga laika starpība mani sita pušu, biju sagurusi jau no paša rīta, bet pēc kārtīgas kafijas devas uzreiz pamodos un ar Ashie un Vi devāmies uz lielveikalu. Un man bija tāds, kāpēc ? kāpēc mēs te atnācām ? Visas drēbes, apavi likās tik ļoti lēti, kad gribējās ķert visu uzreiz, bet tomēr noturējos neko nenopirkt, toties mēs Ashie nopirkām džinsus un krekliņu, kopā samaksājot tik vien kā £.7.00 . Sales pašā sezonas vidū, lieliski. Bet veikali forši,dažādi un ļoti liela izvēle, neskatoties uz to, kad dzīvoju Londonas priekšpilsētā. Jā, par to priekšpilsētu, man līdz Londonas centram ar lēno vilcienu ir 45 minūtes… Pēc tam mēs devāmies uz KFC, protams, tā nebija mana izvēle ēst vistiņas un frī, bet Ashie, tā ir mīļākā vieta. Protams mēs ar Vī nevarējām viņai atteikt !  Pēc tam devāmies uz Elektro preču veikalu, jo atcerējos, kad man ir  vajadzīgs adapters, iegādājos to pa £.6.50, iespējams, kad Latvijā būtu bijis lētāk, bet beigās galīgi izkrita no galvas, pat arī tad, kad māsa man par to atgādināja ! Pēc tam gājām uz pieturu, lai brauktu uz mājām. Tad par tiem autobusiem, ceļiem un mašīnām vispār. Ir, ir tik dīvaini,  nevar saprast uz kuru pusi skatīties, lai pārietu pāri ceļam, man liekas, kad tās mašīnas brauc kā grib 😀 viss ir otrādi, pat dažas autobusa pieturas ir otrādi, kad ir krēsliņš un siena tuvāk ceļam, lai apsēstos ir jāsēž ar muguru pret ceļu, un kā tad var redzēt, kad autobuss nāk. Bet autobusa šoferīši gan ir laipni, visu pa smuko izskaidro ! Lai no mājām aizbrauktu uz priekšpilsētas centru, bez satiksmes paiet 20 minūtes, un biļetēns maksā turp un atpakaļ pieaugušajiem £.4.00, tik traki nemaz nav. Piekusušas un nedaudz nosalušas atgriezāmies mājās, tad bija pienācis laiks tējai un pēc pāris stundām vakariņām. Lisha devās uz darbu, jo viņa strādā nakts-maiņās slimnīcā. Labi, kad Vi arī tonakt palika pie mums un man palīdzēja ar visu tikt galā, man jau likās, kad es bērnus nenolikšu gulēt un netikšu galā. Kamēr noskatījāmies visas filmas, bija jau 11pm, un mazie paši aizgāja gulēt, nemaz midzināt mazo divagnieci nevajadzēja … Un par brīnumu mazā divganiece pa nakti necēlās un mēs visas nogulējām līdz 9ņiem rītā, un tad arī Lisha pārradās mājās. Šodien pa dienu bijām izgājušas līdz mazās skoliņai, un tad fiksi gājām mājās, jo sāka līt lietus, Laiks, tiešām te mainās ik pa laikam, saulīte spīdēja no rīta, bet tagad ir vējains palicis. Paspēju vēl aiziet līdz vietējam pārtikas veikalam, par laimi, to atradu un neapmaldījos 😀 . Paskatījos nedaudz uz pārtikas cenām. Te būs daži piemēri, ko paskatījos, intereses pēc. Maize maksā £.1.00, sviests 250g maksā £.1.50, piens 2l maksā £.1.30, cukura paka £.2.00 un 2l colas maksā £.2.00. Redz kā, varam nedaudz salīdzināt, bet noteikti kādā supermārketā cenas varētu būt lētākas . Vakaru pavadu mājās, tāpat jau te nevienu nepazīstu 😀 , bet gan jau ar laiku, nekur nesteidzos un ārā tāpat ir auksts, kaut gan kokiem lapas vēl zaļas ….

Redz ku dažas bildītes no ielas, kuras dzīvoju, baigais slinkums bija vēl fotografēt 😀

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements