Pavasaris: karnevāla laiks Grieķijā

Tā vien izskatās, kad otrdienas būs manas blogošanas dienas, aiz slinkuma negribās biežāk rakstīt, un arī tas, kad neatliek daudz laika pavadīt pie laptopa ! Pat īsti nezinu ar ko lai sāk, nedēļa nemaz tik gara nav, lai neatcerētos, visu kas ticis sadarīts, bet laikam tomēr pieminēšu tikai tos spilgtākos momentus ! Pagājušajā trešdienā, biju uz pirmo Grieķu valodas nodarbību, bijām iesākumā 4 cilvēki, bet pēc tam vēl divi pievienojās, atceros, kad ar Joannu tur sēdējām, un kaut ko smējāmies un centāmies kaut ko izburtot no grieķu valodas, līdz ko ieradās divi cilvēki un mums acis izbrīnā iepletās 😀 , mūsu mazais meksikānis Fernando un meksikas vēstnieka sieva, protams bija jauki satikt viņus ! Tās dienas vakarā mums ar Joannu arī  bija dubultrandiņš, gājām satikties turpat pie manām mājām uz jauku grieķu bāru, tikai ilgi nepalikām, jo nogurums, pēc prakses un valodu stundām darīja savu !

Ceturtdien šeit bija daļēja svētku diena, drīzāk svētku vakars, neko daudz par to nezinu, bet šajā vakarā visi sapulcējas kopā un ēd gaļu lielos daudzumos.

Šajās divās nedēļās Grieķijā pirms lielā gavēņa ir karnevālu laiks. Katru nedēļas nogali notiek karnevāla pasākumi, skolās, bāros un mājas ballītēs. Bet lielākais karnevāls notiek Patrās, kur katru gadu pulcējās, ļoti daudz cilvēku un visi ballējās ar karnevāla ietērpiem. Tā nu pienāca laiks arī mums, piektdienas vakarā devāmiess kopā ar visu ģimeni uz Filipa skolu, kur notka karnevāls. Mājās jau laicīgi sagatavojāmies un pārģērbāmies, es biju kaķis, bez astes 😀 , Katrīnīte bija mazā raganiņa un Filips – drakula. Nonācām skoliņā un tur čum un mudžēja bērni un vecāki, gandrīz visi bija tērpušies maskās, jo sevišķi daudz bija supermeni 😀 . Ballīte tur sita augstu vilni, bērni dejoja un galds bija klāts ar dažādiem saldumiem. Saēdos atkal grieķu labumus un iedzērām pat baltvīnu. Pēc tam vakarā nonācām mājās, es sagatavojos un devos ar Joannu un Kārli uz Erasmus pre -party, kur satikām sen neredzētus draugus un paziņas, pačilojām biščiņ tur un tad devāmies uz Gazi, tikām uzaicinātas uz Atēnas universitātes rīkoto karnevāla ballīti, tur bija tik ļoti pārbāzts, kad ilgu laiku nepalikām ar Joannu. Tajā ballītē mums piesējās viens maskā, no Kliedziena filmas, un prasīja “Kura ir tava mīļākā šausmu filma”, pārsmējušās līdz asarām par viņu, devāmies sagaidīt Dorjanu. Kamēr gaidījām , satikām vēl vienu paziņu. Sāk jau likties, kad Atēnās sāk palikt par mazu, tas nekas, kad te dzīvo tikai 4 miljoni iedzīvotāji. Tas jau tāds joks vien ir ! Satikām Dorjan un devāmies uz nedaudz klusāku vietu turpat blakus, pavadījām tur pāris stundas un tad devāmies uz mājām atpūsties , jo sestdienu un svētdienu es pavadīju mājās, pieskatot mazos.

Piektdiena taču arī bija vispasaules sieviešu diena. Saņēmu no mazā Filipa, trīs jaukas, rozā tulpītes, ļoti, mīļi ! 🙂

Vakardien no rīta devos uz prakses vietu, un pa ceļam uz to, fiksi saskrējos ar Brittu (au pair no Vācijas). Pēc prakses satikos ar Marie un Kristos, devos atvadīties no Fernando, jo viņš šodien dodas atpakaļ uz Spāniju studēt. Gājām pie viņa uz mājām, proti, uz Meksikas vēstniecību. Tā es pavadīju tur pēcpusdienu, kur mēs pusdienojām. Ēdām tacos ar gardo guacamoli. Izdevusies pēcpusdiena, protams bez smiekliem neiztikām, jauka, jauka kompānija. Tikai žēl, kad Fernando dodas prom, bet solijās atbraukt pēc mēneša. Pēc tam devos uz mājām, jo pieskatīju mazos uz pāris stundiņām, tajā laikā arī pagatavojām mazu pūķi, ko laiž gaisā, tikai šito pieliks pie sienas, šodien Katrīnītei skoliņā arī ir Karnevāla vakars. Vakardienas vakarā devos pie Dorjana vakariņās, viņa labs draugs mums gatavoja veģetārās/diētiskās vakariņas + jaukas sarunas un sen neredzēta filma pa sen neredzēto TV 😀 …

Pēdējās divās dienās mums strauji ir piesoļojis pavasaris, arā +23C grādi, gandrīz kā Latvijas vasarā un tagad jau sāku domāt, kā tad te būs vasarā, kad būs pie +40C grādiem, karstumiņš jau patīkams ir 😀 Zaļā zāle zaļoja visu ziemu, dažas puķes arī ziedēja visu ziemu un oranžie mandarīni no kokiem tā arī nenobira. . .

This slideshow requires JavaScript.

P.s.Beidzot uzzināju, kā grieķu valodā var pateikt nedēļas nogale: Σαββατοκύριακου [sabatokirjako], un šajā vārdā ir pieminētas divas dienas, latviešu valodā, tas skanētu apmēram šādi – sestdiensvētdiena 😀 , arī ir vārds nedēļas nogalei, no piektdienas līdz svētdienai, kas latviešu valodā skanētu šādi – piektdiensestdiensvētdiena ! Visai interesanti .

Advertisements